جلسه شورای مشاوران سمینار یک روزه سرامیک ها همزمان با یازدهمین کنگره علمی سالیانه

 
 
جلسه شورای مشاوران سمینار یک روزه سرامیک ها همزمان با یازدهمین کنگره علمی سالیانه

انجمن دندانپزشکان عمومی ایران 
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در کنگره های سالانه خود در کنار پانل ها و سخنرانی های متنوع در رشته های مختلف در جهت ارتقاء و به روزرسانی همکاران به صورت متمرکز درباره یک یا چند موضوع خاص پانل های ویژه ای برنامه ریزی می کند، به عنوان مثال، در دهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران پانل ویژه ای درباره تراش پرسلن ها برگزار شد.
در یازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران بنا به نظر شورای مشاوران علمی و اجرایی انجمن به دلیل گسترش روزافزون استفاده از سرامیک ها در دندانپزشکی تصمیم برآن شد، جهت ارتقاء و به روزرسانی دانش همکاران سمینار یک روزه همزمان با کنگره درباره سرامیک ها برگزار شود که در طی آن شرکت کنندگان با انواع سرامیک های جدید، اندیکاسیون و کنترا اندیکاسیون ها، مشکلات حین کار و در نهایت ترمیم انواع مختلف سرامیک ها آشنا شوند.
برای برنامه ریزی این سمینار، جلسه ای صورت گرفت که از اساتید و سخنرانان برجسته در زمینه سرامیک ها دعوت گردید.
جلسه با حضور اساتید گرانقدر دکتر پارسا آتش رزم (دبیر علمی یازدهمین کنگره)، دکترمحمد حسین پدرام، دکتر سیدجلیل صدر، دکتر علیرضا کشواد، دکتر علیرضا هادی، دکتر رامین فهیما (دبیر علمی سمینار یک روزه سرامیک ها) و دکتر حمید فزونی از اعضاء شورای مشاوران علمی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و همچنین کادر انجمن دکتر لیلا صدقی (رئیس یازدهمین کنگره)، دکتر صدیقه امجدی(دبیر اجرایی علمی یازدهمین کنگره) و دکتر جمشید زمان(عضو هیات مدیره) و دکتر باقر شهنی زاده (رئیس هیات مدیره) در تاریخ 13/08/1395 برگزار شد.
اساتید محترم در این جلسه ضمن بررسی مقالات ارائه شده به دبیرخانه درباره نحوه چینش سخنرانی ها و مطالب قابل ارائه صحبت کردند.
در پایان برآیند حاصل از صحبت های اساتید برآن شد تا پانل سرامیک ها به صورت 5 سخنرانی تنظیم شود که در سخنرانی اول دکتر محمد حسین پدرام به صحبت درباره انواع سرامیک ها، کاربردها و اندیکاسیون و کنترا اندیکاسیون ها بپردازند. دکتر علیرضا کشواد درباره نحوه تراش و تکنیک های قالب گیری سرامیک ها صحبت خواهند کرد. دکتر رامین فهیما درباره Adhesiveها و cementation  صحبت خواهند نمود و دکتر علیرضا هادی سخنران آخر درباره complication  ها و repair انواع مختلف سرامیک ها صحبت خواهند کرد.
مقرر گردید از میان همکاران تکنسین دندانپزشکی درباره مراحل لابراتواری سرامیک ها نیز دعوت شود.
 
دکتر علیرضا فروزنده مسئول اجرایی علمی سمینار یک روزه سرامیک ها
 
 
   1395/8/18 15:47


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

نوروز برابر با یکم فروردین ماه (روزشمار خورشیدی)، جشن آغاز سال و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان می‌باشد و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ایران نوروز را جشن می‌گیرند. امروزه زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است. نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می‌شود و در برخی دیگر از کشورها تعطیل رسمی است.

بنا به پیشنهاد جمهوری آذربایجان، مجمع عمومی سازمان ملل در نشست ۴ اسفند ۱۳۸۸ (۲۳ فوریه ۲۰۱۰) ۲۱ ماه مارس را به‌عنوان روز جهانی عید نوروز، با ریشهٔ ایرانی به‌رسمیت شناخت و آن را در تقویم خود جای داد. در متن به تصویب رسیده در مجمع عمومی سازمان ملل، نوروز، جشنی با ریشه ایرانی که قدمتی بیش از ۳ هزار سال دارد و امروزه بیش از ۳۰۰ میلیون نفر آن را جشن می‌گیرند توصیف شده‌است.

پیش از آن در تاریخ ۸ مهر ۱۳۸۸ خورشیدی، نوروز توسط سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد، به عنوان میراث غیر ملموس جهانی، به ثبت جهانی رسیده‌بود. در ۷ فروردین ۱۳۸۹ نخستین دورهٔ جشن جهانی نوروز در تهران برگزار شد و این شهر به عنوان «دبیرخانهٔ نوروز» شناخته شد.

ادامه مطلب