سمپوزیوم یک روزه اوردنچر

 
دندانپزشکی را با شعارهای عام پسند مانند خط لبخند و زیبایی نباید به حرفه لوکس تبدیل کرد هرچند که اینها هم بسیاری از کارهای روتین مطب باشد. از کودکان تا سالمندان، طیف عظیمی از مردم با عادات و قومیت های مختلف و فرهنگ های گوناگون و قدرت اقتصادی بسیار متفاوت بیماران ما هستند. ما موظف هستیم در این مورد متفاوت توجه داشته باشیم که کودکان انسان های کوچک نیستند! و سالمندان ازکارافتادگان نیستند! آن ها همه عزت و کرامت خود را دارند و باید برای درمان نیازهای ایشان، از توانایی کافی برخوردار بود.
کسانی که فاقد دندان هستند درست است که با گذاشتن ایمپلنت می توانند شرایط بهتری پیدا کنند اما همیشه از نظرمالی و همینگونه از نظر فیزیولوژیک، سیستمیک، بافت استخوانی آمادگی پذیرش این امکان شدنی نیست. در چنین مواردی بیمار به پروتز کامل متحرک روی می آورد و یا اگر بتواند به اوردنچر روی می آورد.
در سمپوزیوم یک روزه اوردنچر میخواهیم در یک روز فشرده تمام الفبای اوردنچر را مطرح کنیم تا با کسب این دانش، امکان ساخت پروتزهایی برای بیمار داشته باشیم که راحتی بیشتری داشته و از آن با کارآمدی بیشتری استفاده کند.
اوردنچر را با حضور اساتید گرانقدر دندانپزشکی کشورمان بیاموزیم و بایدها و نبایدهای آن را بشناسیم.
از همه همکاران دندانپزشک عمومی و متخصص دعوت می کنیم روز جمعه 24 دی ماه 1395 در سالن سعدی از ساعت 8 صبح تا 17 بعدازظهر برای یک گفت و شنود فعال پیرامون اوردنچر در کنار هم باشیم.
اوردنچر راه حل مناسبی برای کسانی است که در دوران سالمندی را طی می کنند تا بتوانند از پروتزهای مناسب تری برای تغذیه، حفظ سلامتی و زیبایی استفاده کنند.
  

 

   1395/10/11 18:18


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما

نوروز برابر با یکم فروردین ماه (روزشمار خورشیدی)، جشن آغاز سال و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان می‌باشد و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ایران نوروز را جشن می‌گیرند. امروزه زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است. نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می‌شود و در برخی دیگر از کشورها تعطیل رسمی است.

بنا به پیشنهاد جمهوری آذربایجان، مجمع عمومی سازمان ملل در نشست ۴ اسفند ۱۳۸۸ (۲۳ فوریه ۲۰۱۰) ۲۱ ماه مارس را به‌عنوان روز جهانی عید نوروز، با ریشهٔ ایرانی به‌رسمیت شناخت و آن را در تقویم خود جای داد. در متن به تصویب رسیده در مجمع عمومی سازمان ملل، نوروز، جشنی با ریشه ایرانی که قدمتی بیش از ۳ هزار سال دارد و امروزه بیش از ۳۰۰ میلیون نفر آن را جشن می‌گیرند توصیف شده‌است.

پیش از آن در تاریخ ۸ مهر ۱۳۸۸ خورشیدی، نوروز توسط سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد، به عنوان میراث غیر ملموس جهانی، به ثبت جهانی رسیده‌بود. در ۷ فروردین ۱۳۸۹ نخستین دورهٔ جشن جهانی نوروز در تهران برگزار شد و این شهر به عنوان «دبیرخانهٔ نوروز» شناخته شد.

ادامه مطلب