فراخوان مقاله ویژه متخصصین پروستودونتیست


به نام خدا
شماره: 9375/م/95
تاریخ:95/07/18


 
همکار گرامی سرکار خانم دکتر/ جناب آقای دکتر
همکاران پروستودونتیست

به استحضار ميرساند پيشرفت تكنولوژي و فن اوريهاي نوين در كليه علوم روز افزون است و از انجايي كه فن اوري ديجيتال با ورود كامپيوتر به دنياي علم، سالهاست كه در حال ايجاد تحول در كليه زمينه هاي زندگي بشري است نبايستي از اين مقوله در دندانپزشكي غافل بود چرا كه جزء معدود علوم تجربي بوده كه علاوه بر جنبه هاي علمي و تكنيكي بر جنبه هاي بصري و زيبايي نيز بنا نهاده شده است.

از اين رو امروزه فن اوري ديجيتالي انچنان در شاخه هاي مختلف دندانپزشكي رخنه كرده كه به نظر مي رسد  در تمامي زير شاخه هاي علوم دنداني از جمله پروتز با دو رويكرد كلي دندانپزشكي سنتي و نوين كه بر پايه كامپيوتر بنا شده روبرو هستيم.

 علم پروتزهاي دنداني كه علاوه بر جنبه هاي كلينيكي علوم بيومكانيك، بيومتريال، بيواستاتيك و  مهندسي داراي زمينه هاي پاراكلينيك و لابراتواري نيز مي باشد و اين گستره وسيع باعث شده تا شايد بيش از علوم ديگر دنداني، فن آوري ديجيتال در پروتز متبلور گرديده و در تمامي مراحل درمان از همان برخورد اول با بيمار و شروع درمان پروتزي و ارائه طرح درمان  تا ديگر مراحل كلينيكي و لابراتواري هم وارد شده است. با توجه به دامنه وسيع اين رويكرد در دندانپزشكي به نظر مي رسدجاي برگزاري يك كنگره تخصصي با عنوان فن اوري ديجيتال در دندانپزشكي  در سال هاي اخير خالي بوده است.

عنوان يازدهمين كنگره علمي ساليانه انجمن دندانپزشكان عمومي ايران "دندانپزشكي ديجيتال؛ اصول، كارايي و محدوديت ها Digital Dentistry; Principles, Efficiencies and Limitations مي باشد.

ما اين تم را انتخاب نكره ايم كه بگوييم دندانپزشكي از اين به بعد ديجيتالي شده است بلكه براي جلوگيري از يك تب فراگير ديگر مي خواهيم جايگاه واقعي ان در دندانپزشكي مشخص شده و با آن اصولي برخورد نماييم.

اميد است با استفاده از تجارب شما اساتید فرهيخته، فرصتي فراهم گردد تا بتوان براي درمان بهتر ديگر انسانها سخن گفت و در اين راه مقدس در كنار هم و باهم باشيم.
فراخوان مقاله تا تاريخ ٢٨ مهرماه ١٣٩٥ است. و فرم ارسال مقالات در سايت يازدهمين كنگره ساليانه http://11thcongress.igda.ir/ مي باشد.

 

   1395/7/25 14:46


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما