فراخوان مقاله ویژه متخصصین پریودنتیست


به نام خدا
شماره: 9376/م/95
تاریخ:95/07/18

 
همکار ارجمند سرکار خانم/ جناب آقای دکتر
همکاران پریودونتیست

 
با سلام و احترام، هیچ راه و روش درمانی انسانی‌تر و اصولی‌تر نیست که شما دندان‌های بیماران‌تان و بافت نرم پریودنتال‌ وی را با تمام تلاش حفظ کنید و او هم از حس عمیق اعتماد بنفس که دندان‌های خودش را دارد، خرسند سازید.

دندانپزشکی که این تصور در درمان بر او غالب شود که چون می‌تواند دندانی را با روش‌های مختلف جایگزین کند، آنرا خارج کند، یقینا باید با هشدار جدی او را وادار کرد تا تغییر رویه دهد.
ما آموختیم که دندان‌های هر انسانی را حفظ کنیم. اما بنظر می‌رسد این شعار نادرست را پذبرفته‌ایم که نگران نباش دندانی را اگر از دست دادی با ایمپلنت و یا انواع پروتز جایگزین می کنیم.

ما به تم اصلی کنگره‌مان: "دندانپزشکی دیجیتال؛ اصول، کارایی و محدودیت ها" Digital Dentistry; Principles, Efficiencies and Limitations با وجدان پزشکی نگاه می کنیم. همانگونه که ایمپلنت را زمانی که خیلی تب آن بالا نگرفته بود برای آموزش عمومی مطرح کردیم و دندانپزشکی زیبایی را در جای خود نشاندیم، امروز با دندانپزشکی دیجیتال روبرو هستیم که در حال چیره شدن بر تمام روش‌های درمان است. ما می‌خواهیم اصول را در این میان با قدرت در هر درمان حفظ کنیم و تسلیم تجهیزات و تکنولوژی نشویم و تصور نکنیم که با رویکرد دستگاه‌های دیجیتالی، به دانش، تبحر و مهارت دندانپزشک، نیاز نداریم.

علاوه بر آن پریودنتولوژی در درمان‌های آکادمیک، انواع جراحی‌ها برای نگهداری دندان‌ها، بازسازی بافت نرم، درمان بیماری‌های پریودنتال در ارتباط با بیماری‌های سیستمیک بسیار توانمند است. پریودنتولوژی در پیوندهای بافت نرم و ده ها پروسه دیگر حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

یازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در 24-21 دی ماه 1395 برگزار می شود. مقالات خود را از طریق سایت یازدهمین کنگره علمی سالیانه http://11thcongress.igda.ir/ (فرم ارسال مقالات) ارسال نمایید. ما انتظار داریم مقالات شما را تا قبل از 28 مهرماه 1395که پایان فراخوان مقاله است دریافت کنیم.

در کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران دندانپزشکان در سراسر کشور حضور می‌یابند، تبلور این حضور در آن هنگام ارزشمند و شکوفایی می‌شود که همکاران سخنران دانسته‌های خود را به این همکاران تشنه بسپارند تا در سراسر کشور برای درمان مردم بکار بندند. درکنگره یازدهم درکنار هم و با هم باشیم.

 
   1395/7/26 14:08


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.6/10 (تعداد آرا 7 نفر )
موسسه اطلاع رسانی دندانپزشکی
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما