پیام آقای دکتر سید محمد رضا شباهنگ فر

 دبیر مشاور علمی پریو
دهمین کنگره علمی سالیانه
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
دکتر محمد رضا شباهنگ فربه نام ذات هستی بخش
همکاران ارجمند، اساتید گرانمایه
در عصر حاضر که قطار علم و دانش کرانه های نامحدود را با سرعتی فرای تصور پشت سر می گذارد ، شاهد این سرعت پیشرفت های چشمگیر در دندانپزشکی هم می باشیم. دستاورد های نوین در کلیه زیر شاخه های تخصصی دندانپزشکی به ویژه ایمپلنت های دندانی و لیزر، روش های درمانی را متحول کرده اند. سرعت پیشرفت علوم نوین دندانپزشکی چنان است که گاهی تکیه به مطالب موجود در کتب رفرنس نمی تواند به تنهایی اطلاعات به روز را در اختیار محققین، دانشمندان و کلینیسین ها قرار دهد. از اینرو در بسیاری از دانشکده های دندانپزشکی دنیا، علم روز دندانپزشکی با مراجعه به آخرین مقالات علمی- تحقیقاتی ، آموزش و ارائه می گردد.
برگزاری سمینارها و کنگره های علمی می تواند فرصت بسیار خوبی جهت ارائه آخرین دستاورد های Evidence based  بوده و بدین ترتیب سطح دانش دندانپزشکی را ارتقا بخشد.  در این راستا انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که تجربه خوبی در برگزاری سمینارها و کنگره های علمی دارد با انتخاب موضوع " آموزش، پیشگیری  و درمان ماندگار در دندانپزشکی" برای دهمین کنگره سالیانه انجمن قصد دارد تا آخرین دستاوردهای دانش روز دندانپزشکی را در غالب " طرح درمان مناسب " به صورت کاربردی در اختیار همکاران دندانپزشک قرار دهد.
ارائه طرح درمان مناسب مستلزم دارا بودن نگرش چند بعدی است به گونه ای که کلیه نیاز های درمانی بیمار اعم از زیبایی، عملکرد، دوام درمان، شرایط سیستمیک و ... همگی در نظر گرفته شوند و از میان روش های درمانی مختلف بهترین آنها انتخاب و ارائه گردد. لذا در پانل های مربوط به رشته پریودانتیکس سعی خواهد شد تا در هر یک از موضوعات سخنرانی از فرهیختگان رشته های تخصصی مختلف کمک گرفته شود تا در مورد یک موضوع واحد به ارائه مطلب و بحث و تبادل نظر بپردازند. تا بدین ترتیب شرکت کنندگان در کنگره  بتوانند نکات مهم درمانی را از دیدگاه های تخصصی مختلف به نظاره بنشینند و در نهایت چگونگی روند دستیابی به طرح درمان جامع و صحیح را شاهد باشند.
امید است تا با یاری فرهیختگان و دانش پژوهان دندانپزشکی کشور بتوانیم به هدف هرچه پر بارتر برگزار شدن این برنامه علمی نائل آییم.
                                   
   1394/3/17 15:52


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
3/10 (تعداد آرا 2 نفر )