گفتگوی دکتر باقر شهنی زاده در خصوص دریافت حق تعرفه ایمپلنت بیمه تکمیلی

در پی‌ انتشار اطلاعیه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در خصوص  حذف اکثریت عظیم دندانپزشکان عمومی در اکثر نقاط پر جمعیت کشور از دریافت حق تعرفه ایمپلنت ، با دکتر باقر شهنی زاده رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفتگویی انجام دادیم.

ایگدانیوز : آقای دکتر باقر شهنی‌ زاده بفرمائید جریان حق پرداخت بیمه تکمیلی ایمپلنت چیست؟

پاسخ: مدت‌ها بود که ما مطلع شده بودیم که عده‌ای قصد دارند در موضوعات مختلف درمان دندانپزشکی‌ از جمله ایمپلنت ، ارتودنسی ، حتی زیبایی‌ و لیزر دندانپزشکان عمومی را حذف کنند .طبیعی‌ است که طرح این موضوع که موجب شکاف بین درمان متخصص و دندانپزشک عمومی بود ،به محض مطرح کردن آن، جو عمومی متشنج می شد، بدین جهت مشاهده گردید که با این سیاست در زمینه‌های بیمه در سراسر کشور تحریکاتی صورت گرفت.

ما باور نمی‌کردیم که چنین اقدامی صورت گیرد اما با کمال تأسف این اقدام چراغ خاموش صورت گرفت.

ایگدانیوز : چه اقداماتی شده است؟

پاسخ: ببینید دندانپزشکان برای بیماران خود درمان‌های مختلف انجام می دهند.از جمله این درمان‌ها ایمپلنت می‌باشد. مدت‌ها بود که عده‌ای تلاش می کردند ایمپلنت را تخصص، فوق تخصص و یا هر چیز دیگری اعلام کنند ، ولی‌ دندانپزشکان عمومی و متخصص در سراسر دنیا با گذراندن دوره‌های کوتاه مدت درمان ایمپلنت را انجام می دهند .

در کشور ما هر درمان جدیدی که وارد عرصه دندانپزشکی‌ می شود از لامینت گرفته تا ایمپلنت و جدال کهنه، ارتودنسی همیشه اول بحث انحصار طلبی آن مطرح می شود.

ایمپلنت سندیکای بیمه گران با بیمه های تکمیلی یک تعرفه درمانی را تدوین کرده اند که در آن نوشته شده است که در هر شهر که متخصصین پروتز، جراحی  یا پریو باشد این حق بیمه تکمیلی به دندانپزشک عمومی پرداخت نمی‌شود.

ایگدانیوز : منظور شما این است که مثلا در تهران، اصفهان ، اهواز یا مشهد دندانپزشک عمومی اگر ایمپلنت بگذارد بیمه تکمیلی پرداختی نخواهد داشت؟

پاسخ: بله - فقط این نیست . صدها شهر وجود دارد که این موضوع در آن صدق می‌کند، تأسف آور است که هم میلیون ها بیمار دندانپزشکان عمومی از درمان توسط ایشان که بیمه تکمیلی درمان آن ها حذف می شود محروم شده  و هم جو عمومی را سوال بر انگیز می‌کنند که شاید دندانپزشکان عمومی نمی توانند و نباید ایمپلنت کار کنند. کسانی‌ که این تصمیم‌ها را می گیرند باید عواقب اجتماعی کار خود را نیز بدانند.

ایگدانیوز : در این مورد چه اقدامی خواهید کرد؟

پاسخ: ما ابتدا دندانپزشکان عمومی را به عنوان انجمن مدافع منافع ایشان مطلع خواهیم کرد و سپس به سازمان‌های ذیربط هشدار خواهیم داد که در تصمیم خود تجدید نظر کنند پس از آن .وارد عرصه‌های مدنی اعتراض خواهیم شد . زیرا در این مورد حداقل ۱۰ تا ۱۵ هزار دندانپزشک عمومی و بیماران آنها از این اقدام خسارت خواهند دید.

از طریق سایت ما و خبر نامه موضوع را پیگیری کنید.اطلاعات بعدی منتشر می شود.

   1391/12/7 11:16


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )