پیام خانم دکتر ندا اسماعیلی

مسئول اجرایی علمی رادیولوژی
دهمین کنگره علمی سالیانه
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
 دکتر ندا اسماعیلی

برگزار ی کنگره ها و همایش علمی از اساسی ترین و مهمترین فعالیت های انجمن های علمی و تخصصی گروه پزشکی است  که هدف آن ارتقا دانش حرفه ای و مهارت های کلینیکی می باشد تا از طریق افزایش توانمندی حرفه ای جامعه پزشکی بتواند با انجام درمان هایی بر اساس اصول صحیح و آکادمیک و ماندگاری طولانی به جامعه انسانی خدمت کند .
بر این اساس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران دهمین کنگره علمی سالیانه خود را در تاریخ 10 تا 13 شهریور ماه 1394 با موضوع " هدف آموزش ، پیشگیری و ماندگاری درمان در دندانپزشکی " به عنوان تم اصلی برگزید که همراه با نوآوری جدیدی در اجرای کنگره خواهد بود که نمونه آن هم تشکیل کارگروه های اختصاصی برای هر یک از رشته های دندانپزشکی است تا بررسی جامع تر هر کدام از موضوعات رشته های دندانپزشکی به طور جداگانه  و مفصل انجام شود . این اقدام باعث می شود که نگاه ( Multi Disciplinary  ) علوم مختلف دندانپزشکی با دقت بیشتری انجام گیرد .
اساس درمان صحیح بر مبنای تشخیص صحیح استوار است و تشخیص صحیح با استفاده از معاینات بالینی و مشاهدات کلینیکی و آزمایشات پاراکلینیکی امکان پذیر است که علم رادیولوژی از اهم آزمایشات پاراکلینیکی است و نقش ارزشمندی در ارزیابی و تشخیص بیماری ها داشته و یکی از ارکان اصلی پرونده بیمار است . در دندانپزشکی نوین امروزی بسیاری از خدمات درمانی بدون انجام رادیوگرافی های لازم امکان پذیر نیست که تاکیدی بر نقش مهم و ارزشمند رادیولوژی در ماندگاری درمان های دندانپزشکی است .
متاسفانه اغلب شاهد هستیم که تفسیر و بررسی گسترده یک کلیشه رادیوگرافی فقط به تشخیص پوسیدگی های دندانی محدود شده است و در بسیاری از موارد تشخیص ضایعاتی حفره دهان که با سلامتی کل بدن مرتبط است مورد فراموشی قرار گرفته است . از طرفی دیگر شاهد تجویز غیرضروری رادیوگرافی هایی با تکنیک های پیشرفته چون CBCT  هستیم که شاید با انجام یک کلیشه رادیوگرافی ساده بتوان به همان نتایج تشخیص رسیده و البته باید به موضوعاتی چون بهداشت اشعه ، حفاظت اشعه و رادیوبیولوژی هم توجه کرد که تاکیدی بر شعار حرفه ای " نقش اخلاق و اقتصاد در دندانپزشکی " در حوزه علم رادیولوژی می باشد .
در پایان امیدوارم با برگزاری این کنگره که همکاری همدلی و هم اندیشی تعداد کثیری از همکاران دندانپزشک را می طلبد تا با افزایش توانمندی حرفه ای همکاران دندانپزشک در سراسر کشور گامی در جهت اعتلا و ارتقا درمان های دندانپزشکی برداریم.
   1394/3/18 15:34


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )