ارائه 200 مقاله در کنگره «انجمن دندانپزشکی کودکان ایران»

 سیزدهمین کنگره بین‌المللی دندانپزشکی کودکان با حضور دندانپزشکان برجسته داخلی و خارجی، 15 تا 17 مردادماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر فاطمه مظهری، دبیر علمی کنگره انجمن بین المللی دندانپزشکی کودکان ایران اظهار کرد: در این کنگره 400 نفر از دندانپزشکان از سراسر کشور و افزون بر 15 نفر از دندانپزشکان سایر کشورها حضور دارند.

وی افزود: از بین 200 مقاله پذیرفته شده در این کنگره، 80 مقاله به صورت سخنرانی و بقیه درقالب پوستر ارائه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در این کنگره پروفسور شیمادا، متخصص پوسیدگی شناسی دندان از کشور ژاپن و پروفسور ظفر چهرعلی، متخصص صدمات دندانی از کشور ترکیه به عنوان دو مهمان خارجی سخنرانی خواهند داشت.

دانشیار گروه دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: این کنگره با شعار "کنترل رفتار کودک، کلید درمان موفق" در محورهای کنترل رفتار کودک، دندانپزشکی ترمیمی در دندانهای شیری و دائمی، تروما در دندان‌های شیری و دائمی جوان، کنترل عفونت، بیماریهای مرتبط با مشکلات دهان و دندان، تشخیص و طرح درمان در دندانپزشکی کودکان، درمان پالپ در دندان‌های شیری و دائمی جوان، ارتودنسی پیشگیری، شکست در درمان و راههای پیشگیری از آن، دندانپزشکی مبتنی بر شواهد، دندانپزشکی پیشگیری، کنترل درد و دارو درمانی، مواد دندانی، اخلاق در دندانپزشکی کودکان و سایر پژوهشهای نوین در عرصه دندانپزشکی کودکان برگزار می‌شود.

مظهری خاطرنشان کرد: در این کنگره برگزاری پنج کارگاه تخصصی با موضوعات احیای دندان، استفاده از لیزر، تازه های دندانپزشکی، شناخت مواد درمانی و تجهیزات جدید، احیای قلبی عروقی و درمان صدمات وارده به دهان پیش بینی شده است.

دانشیار دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه هدف اصلی این کنگره، آگاهی بخشی و ارتقای دانش عمومی در حوزه پیشگیری است، تصریح کرد: چهار علت پوسیدگی دندان، میکروب‌ها، غذاهای ایجاد کننده پوسیدگی دندان، دندان مستعد و زمان است که در صورت پیشگیری هر کدام از این عوامل می‌توان از پوسیدگی زودهنگام دندان کودکان جلوگیری کرد.

مظهری با اشاره به اینکه استفاده از خمیردندان، مسواک و نخ دندان برای همه شهروندان امری ضروری در پیشگیری از پوسیدگی به شمار می رود، گفت: نوع مسواک زدن و تکرار آن در روز برای همه مردم بویژه کودکان ضروری است، البته والدین باید از رشد نخستین دندان کودک خود موارد بهداشتی دهان و دندان را مورد نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه مواد غذایی شیرین بیشتر از سایر مواد غذایی سبب خرابی و پوسیدگی دندان‌ها می‌شود، اظهار کرد: این مواد در دندان پس از تخمیر سبب حل شدن مینای دندان می‌شوند و در آن حفره ایجاد می‌کنند.
   1393/9/2 11:00


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
6/10 (تعداد آرا 1 نفر )